برگزاری چهارمين کنگره بین المللی اتوماسيون صنعت برق

چهارمین کنگره بین المللی اتوماسیون صنعت برق ایران با حضور صدها تن از مدیران ، محققین و کارشناسان ارشد صنعت برق کشور به میزبانی صنعت برق آذربایجان در دانشگاه تبریز برگزار شد.

در این کنگره بزرگ ملی، مهندس آرش کردی مدیرعامل توانیر ، مهندس پور مهدی معاون امور عمرانی استاندارآذربایجان شرقی ، دکتر نجفی شهردار کلانشهر تبریز، دکتر پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز ، مدیران عامل شرکتهای برق منطقه ای ، توزیع نیروی برق و مدیریت تولید برق سراسر کشور به همراه تنی چند از میهمانان خارجی حضور داشتند.

مهندس حسین صبوری مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان نیز طی سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری با شکوه و وزین این کنگره به حضور مدیران ، میهمانان ، اساتید و دانش پژوهان برجسته صنعت برق کشور در این کنگره خیر مقدم گفت. وی یکی از اهداف این کنگره مهم علمی را فراهم ساختن بسترهای لازم و زمینه های همکاری مستمر بین صنعت برق و دانشگاهها ذکر کرد

. مهندس صبوری یکی از مهمترین زیرساختهای ارائه برق مطمئن به مردم را ، داشتن اتوماسیون پیشرفته و بروز در شبکه تصمیم گیری این خدمات اعلام کرده و کنگره حاضر را نقطه عطفی در تلاش برای تحقق این خدمات مهم عنوان نمود . وی در پایان سخنان خود از تمامی دست اندرکاران برگزاری این کنگره خصوصاً مسئولین و کارکنان دانشگاه تبریز صمیمانه قدردانی کرد.

دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز نیز که به همراه مهندس پور مهدی معاون امور عمرانی استاندار به عنوان میهمانان ویژه کنگره در مراسم افتتاحیه حضور داشت ، برگزاری این کنگره و حضور جمع کثیری از مدیران، صاحب نظران صنعت برق کشور ، خصوصاً مهندس کردی مدیرعامل شرکت توانیر در این کلانشهر را که به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شده بسیار با ارزش و مغتنم قلمداد کرد.

مهندس آرش کردی مديرعامل شرکت توانير سخنران پايانی مراسم افتتاحيه بودند وی ابتدا با اشاره به پيشينه و شرايط فعلی کلانشهر تبريز اشاره و گفت : اين کنگره در شهری فاخر برگزار می شود که ما هر چقدر از تاريخ و ظرفيت های آن صحبت کنيم،کمتر خواهد بود .

وی در ادامه ، به آينده و افق صنعت برق کشورمان پرداخت و با بيان اينکه به لطف خدا صنعت برق افق ۱۴۰۴ که جايگاه اول در خاورميانه خواهد بود را هم اينک احراز کرده و برنامه ريزی ما رسيدن به جايگاههای بالا در سطح جهانی است.

وی افزود: صنعت برق ايران خوشبختانه جزو صنايع فاخر نظام است و در سطح وسيعتر از منطقه ، اميد داريم به يک قدرت جهانی در صنعت برق برسيم چراکه پتانسيل و قدرت جهانی را با وجود نيروی انسانی موثر و خلاق ، داريم. مهندس کردی بخش اتوماسيون و هوشمندسازی خدمات و شبکه های صنعت برق را بسيار مهم و ضروری خوانده و اظهار داشت که برای تحقق اين امر مهم که هدف، بروزرسانی جهانی است ، بايد از رده های اول مهندسی صنعت برق در هر سه بخش توليد ، انتقال و توزيع ،کار را منطقی به پيش ببريم و طبق تاکيد وزير محترم نيرو بايد هوشمندسازی صنعت برق و از جمله ديسپاچينگ را به درستی، شناسايی و به استقرار برسانيم.

مديرعامل شرکت توانير افزود : نيازمندی های صنعت برق به فکر جامع و حرکت جمعی نياز دارد و اين فکر جامع در پرسنل ، محققان بخش دولتی ، دانشگاهی و خصوصی کشورمان وجود دارد که توانستيم در شرايط تحريم در بسياری از جهات از جمله در نرم افزارها و کنترل سيستم و شبکه ، با افتخار و با خودباوری به خود کفايی برسيم .