سامانه اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور
جمعه, 08 آذر 1387 ساعت 00:00

سامانه اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور با هدف شفاف‌سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور و در راستای ساماندهی امور مسکن، بصورت یکپارچه‌ با سایر سیستم‌های این حوزه طراحی و پیاده سازی گردیده است. این سیستم در مرحله اول بصورت پایلوت در شهرستان شمیرانات و شهر تهران و از تاریخ اول آذرماه سال جاری درکل کشور به بهره برداری رسیده است.

این طرح  ملی بر اساس مصوبات هیات محترم وزیران و در راستای طرح تحول اقتصادی و نیاز و خواسته جامعه صنفی مشاورین املاک و شورای اصناف کشور، جهت مدیریت کلان و ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور راه اندازی و اجرا میشود. متولی این طرح نیز وزارت بازرگانی تعین شده است.

مشاورین املاک سراسر کشور که دارای پروانه کسب میباشند، به عنوان کاربران اصلی این سامانه بوده و پس از ثبت نام در این سامانه و تایید آنها توسط اتحادیه صنف مشاورین املاک، امضای دیجیتال دریافت نموده و میبایست کلیه معاملات خود را در این سامانه ثبت نمایند.

در این راستا شرکت خدمات انفورماتیک راهبر به عنوان مجری طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور از سوی وزارت بازرگانی انتخاب شده و شرکت مشاورین انفورماتیک نیرو (مانیر) نیز همکار شرکت راهبر و مجری طرح در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل میباشد.

طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور (TMIS) سامانه اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور (http://www.iranamlaak.ir)